مدرسه فروش اسپانه

حرفــه­ ای شو

هنر فروش چیزی جز متخصص شدن در فرایند فروش نیست.

۱۴۰۱/۵/۲ ،۱۲:۳۸:۴۲ +۰۰:۰۰

دوره مهندسی فروش

مفهوم مهندسی فروش یا Sales Engineering در حقیقت به معنای پشتیبانی فنی از خریداران یا توزیع کنندگان یک محصول و یا ارائه دهندگان خدمات می‌باشد. در حقیقت مهندس فروش به خریداران بالقوه یک محصول یا خدمت کمک می‌کند که به خوبی مشخصات فنی محصول یا ویژگی‌های خدمت را درک کرده و بتواند با مقایسه و ارزیابی سایر محصولات و یا خدمات مشابه بهترین تصمیم را اتخاذ نماید و انتخابی مناسب داشته باشد.

۱۴۰۱/۳/۱۶ ،۰۵:۵۳:۳۴ +۰۰:۰۰

دوره تکنیک ها و مهارت های فروش حرفه ای ویژه کارشناسان فروش

هدف اصلی هر فروشنده ای، کسب درآمد بیشتر از فروش است که البته با فروش بیشتر حاصل می شود. اما در شرایط رقابتی بین شرکت های مختلف، و نیز استفاده گسترده از اینترنت و سایر رسانه های ارتباطی که بسیاری از الگوهای مرسوم در ارائه محصولات و خدمات به مشتریان را دگرگون ساخته ‏اند، فروش بیشتر کاری به مراتب دشوارتر از گذشته شده است.

۱۴۰۱/۳/۲۵ ،۱۱:۴۳:۲۷ +۰۰:۰۰

دوره آموزشی سرپرست فروش حرفه ای

هر تیمی برای موفقیت بایستی یک مدیر و سرپرست توانمند داشته باشد؛ فردی که با آگاهی بازار را رصد کرده و با هوشمندی تیم فروش را هدایت کند. یک مدیر و سرپرست فروش موفق بایستی در کنار روحیه رهبری، توانایی برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل تیم را داشته باشد تا بخوبی بتواند اهداف شرکت که کسب درآمد بالاتر از طریق فروش مستمر است را محقق کند.

۱۴۰۱/۲/۳۱ ،۰۵:۱۱:۵۶ +۰۰:۰۰

دوره مدیریت استراتژیک در صنعت پخش ویژه مدیران عامل و سهامدارن شرکت های فعال در صنعت پخش

تحولات بزرگ در صنعت و تجارت هیچ وقت به این اندازه پر شتاب نبوده است ، در این فضا شرکت هایی موفق هستند که فرصتها و تهدیدات را بشناسند، و با بهبود نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود از فرصتها بهره مند شده و بر تهدیدات غلبه نمایند. لازمه این مهم ، تفکر استراتژیک ، بازارگرایی ، هوش مالی ، ایجاد اشتیاق در کارکنان برای موفقیت و … است که اینها همه از خصوصیات رهبران کسب و کارهای امروزی است.

۱۴۰۱/۴/۱۴ ،۰۷:۰۹:۴۴ +۰۰:۰۰

دوره بازاریابی، فروش و ارتباطات تلفنی

اگر از تلفن برای تولید سرنخ های فروش استفاده می کنید، آموزش بازاریابی تلفنی برای سازمان شما امری ضروری است، به خصوص اگر با شرکت های بزرگی تماس می گیرید که می توانند بودجه قابل توجهی را به کار با شرکت شما اختصاص دهند.

۱۴۰۱/۲/۳۱ ،۰۹:۰۶:۵۳ +۰۰:۰۰

دوره جامع حسابداری فروش ویژه شرکتهای صنعت پخش

واحد حسابداری فروش به عنوان یک واحد بسیار مهم و حیاتی، نقشی کلیدی در روان سازی فروش، جلوگیری از سوخت شدن مطالبات ، افزایش سودآوری از طریق ارائه گزارش های به روز از وضعیت فروش به تفکیک کالا، مناطق جغرافیایی، پرسنل فروش و … در شرکتهای پخش ایفا می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ،۱۳:۲۱:۰۲ +۰۰:۰۰

کارگاه CRM

هدف از شرکت در کارگاه آموزشی مدیریت ارتباط با مشتریان، افزایش رقابت در فضای کسب و کار، کمک به بهبود روابط با مشتری و افزایش فروش، کاهش فاصله کیفی بین محصولات شرکتهای مختلف، کشیده شدن رقابت به حوزه های دیگر، افزایش کانالهای ارتباطی کسب وکارها با مشتریان و نیاز به هماهنگی بهتر بین کانالها، دسترسی بهتر مشتریان به شبکه های اجتماعی، ناکافی بودن اطلاعات بخشهای مختلف سازمان از هدف اصلی واحد CRM و در نهایت اصلاح دیدگاه شرکتها نسبت به واحد CRM در سازمان است.

۱۴۰۱/۳/۲۵ ،۱۲:۰۴:۲۷ +۰۰:۰۰

کارگاه تدوین برنامه بازاریابی به زبان ساده

کارگاه تدوین برنامه بازاریابی ساده با توجه به اعلام نیاز و دغدغه‌های مدیران، کارشناسان و سرپرستان بازاریابی، توسط طراحان آموزشی طراحی شده است تا شما بتوانید اهداف تجاری را به بهترین شکل ممکن محقق کنید.

جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام و مشاوره اطلاعات خود را برای ما بگذارید.

با آموزشهای کاربردی، به فکر توسعه فردی خود باشید.